Bel İncelten Sağlıklı Domates Kürü

Bel İncelten Sağlıklı Domates Kürü Karın yağları ve ya karın bölgesindeki fazla kilolar her zaman iki cinsinde başlıca problemlerinden olmuştur. Bu ortak olan problemden zaten hayatın rutin koşturmaları arasında vakit bulamama sorunundan dolayı spor salonlarına uğramadan evde yapabileceğiniz bir diyet mevcut. Yazın yaklaşmakta olması ile de bölgesel zayıflama ayrıca bir önem kazanıyor. Domates kürü Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından verilen bir bölgesel zayıflama kürüdür.

Domates Kürü Nasıl Yapılır?

Pazardan alınan domatesleri, katı meyve sıkacağından geçirerek suyunu elde edilir. Ve içilmek üzere bir cam şişeye doldurarak buzdolabında bekletilir. Mevsiminde alınan domateslerden daha iyi sonuç elde edilir. İçerisine limon sıkılması ve zeytinyağı eklenmesi de ek bir faydadır. Zeytinyağı ile yağda eriyen vitaminlerden en yüksek seviyede yararlanma mümkün olur. Ayrıca içine karabiber ekleyerek tadı daha da güzelleştirilebilir.

bölgesel zayıflama
bölgesel zayıflama

Bölgesel Zayıflama İçin Neden Domates?

Domatesin yağ yakma ve zayıflama etkisinin son günlerde gündeme gelmesi ile birlikte diyet için bir seçenek olması da popüler hale gelmiştir. Domates, vücut direncini arttırıcı ve kansere karşı önleyici bir madde olan likopen taşır. Likopen domatese kırmızı rengini veren maddedir. %26 oranında prostat kanseri önleyici olarak da bilinir. Domates bir diğer anlamda gençlik iksiri olarak da bilinir. İçindeki asitler sayesinde kilo verilmesine yardımcı olur. Ayrıca kalp çevresindeki yağlara da etki eder ve kalbinizi de korur. Domates suyu metabolizmayı hızlandıracak ve eğer bulunuyorsa hipertansiyon sorununuza da mükemmel çözüm sağlayacaktır.

Domates Kürü İle Nasıl Bir Diyet Uygulanır?

Domates kürü bölgesel zayıflama için kullanılacak ise zamanlaması çok önemlidir. Diyet için yemek saatlerinden hemen önce 1 bardak içilmeli. Yaklaşık olarak bir ay süresince yemeklerden önce birer bardak içilir. Özellikle öğle yemeklerinde aksatılmaması gerekir. Zira bölgesel zayıflama için en önemli öğün öğle yemeklerden önce içilen bir bardak domates suyudur. 1 ay sonunda yaklaşık 1 hafta ve ya 10 gün kadar ara verilmesi gerekir. Sonrasında aynı işlemler 1 ay daha uygulanır. Ve 2 aylık uygulamanın ardından diyet sonlandırılır. Ayrıca bu diyet her sabah aç karnına içine limon sıkılmış bir bardak su ile de desteklenebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir