dating birthday gift ideas
Dost Yüreklerin Sağlık İle Buluştuğu Yer

Biber Turşusu Tarifi

0 11.641

http://www.polykani.cz/?indianapolis=rules-for-dating-my-teenage-daughter-chrisley-knows-best&fb3=87 Her öğün en çok aradığımız lezzetlerden birisi de şüphesiz ki biber turşusu. Kışın yemeklerinizin yanında acılı biber turşusu yemek istemez misiniz? İşte her öğün arayacağınız acılı biber turşusu tarifimiz…

 

Acı biber turşusu toplum olarak yemeklerin yanında çok fazla tükketiğimiz sağlıklı mezelerden bir tanesidir. Turşu kendi başına sağlığımız için oldukça faydalı bir besin kaynağıdır.

 

Peki acılı biber turşusunun sağlığınıza oplan faydalarını daha önce duymuş muydunuz?

 

go site. rischi trading binario simulazione. trading binario con conto paypal; Contact. Published 25-Apr-2016 01:15 Author henkie2006. Add comment İşte sizler için araştırdığımız acı biber turşusu faydaları 

 

halbautomatisch binäre optionen handeln Bağışıklığı güçlendirir

 

Acı biber turşusu, idrar yolları hastalıklarını tedavi eder, ve bağırsaklarda bakteri oluşumuna engel olur. Ayı zamanda acı biber turşusu, mide mikrobu denilen ve ülsere neden olan helikobakter bakterilerininde gelişmesini engeller.

 

http://milehiproperty.com/?ki0oss=Blogger-forex-trader-wanted&26a=75 Bunamayı engeller 

 

Biber turşusunda ve sarımsakta bulunan bir takım flavonidler isimli bitkisel kimyasallar, insanların yaşlılık döneminde alzheimer hastalığına yakalanma riskini önemli ölçüde azalttığı biliniyor.

 

get link Metabolizmayı hızlandırıyor 

 

Turşu kendi başına metabolizma hızını arttırır. Acı biber turşusu da metabolizma hızını daha fazla hızlandırarak hazımsızlık ve kabızlık çekilmesinin önüne geçer.

 

binäre optionen ausbildung Vitamin ve mineral kaynağıdır

 

İlginizi Çekebilir:

Acı biber turşusu ve acı biber turşu suyu, magnezyum, demir, potasyum, kalsiyum, çinko gibi insan bedeninin yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesi için gerekli olan mineralleri ve elementleri bünyesinde bolca barındırır.

 

Acı biber turşusunun sağlığımıza olan faydalarından bahsettiğimize göre acı biber turşusu tarifimize geçebiliriz.

 

dating friends ex girlfriend İşte acı biber turşusu tarifi…

 

binäre optionen banken Acı biber turşusu malzemeler 

 

  • 1 kg biber
  • 4 diş sarımsak
  • 5 bardak su
  • 1 kaşık nohut
  • 2 bardak üzüm sirkesi
  • 1 veya 2 dal maydanoz

 

http://libraryinthesky.org/?bioeser=latin-dating-migente&6cd=4b Yapılışı 

 

İlk olarak suyu kaynatın ve soğumaya bırakın.  Daha sonra biberleri yıkayın ve kenarlarına çizik atın.
Sarımsakları soyun ve bütün halinde bekletin.

 

Daha sonra acı biber turşusunu koyacağınız kavanozun içerisine nohutları ilave edin. Kavanozun içerisine biberleri ilave ettikten sonra sarımsakları da ekleyin.

 

Kaynamış suyun içerisine tuzu ve sirkeyi koyun ve karışmasını sağlayın. Sonra biberlerin üzerine suyu dökün.  Biberlerin üzerine kereviz yapraklarıyla veya maydanozla kapak yaparak kapatın.

 

Kavanozun kapağını hava almayacak şekilde kapatın.  Biber Turşusunu güneş görmeyen rutubetsiz bir yerde 10-15 gün beklettikten sonra servise hazır hale getirebilirsiniz.

Yorumlar