Çocuklarda 1 Aydan Uzun Süren Öksürüğe Dikkat!

Çocuklarda kuru öksürük çok sık rastlanan bir durumdur. Balgamlı öksürüğe göre kuru öksürük, çoğu zaman sıkıntılı ve ağrılı geçen bir sağlık sorunudur. Öksürük olayı akciğer enfeksiyonlarında veya solunum yollarında bulunan balgamın sökülüp atılmasını sağlar. Kuru öksürük, ciddi bir sorun değildir. Soğuk algınlığının olması durumunda burun akıntısının geriye doğru akarak solunum borusunu tahriş etmesinden sonra ortaya çıkabilir. Annelerin en çok merak ettiği konu çocuklarda öksürük ne iyi gelir konusudur.

Öksürüğü Geçirmenin Yolları Nelerdir?

Kuru öksürük olayı olan çocuklarda sıcak ve sulu yiyecek, içecekler vererek ilaçsız atlatmanız gerekiyor. Bu durumda çocuklarda öksürük ne iyi gelir sorusuna cevaben boğazı tahriş etmeyecek ılık içeceklerin çocuğa verilmesinde fayda vardır. Eğer 3 günden uzun süren bir kuru öksürük var ise bir uzmana gidilmesinde fayda vardır.

Öksürük Başladığında Nelerin Yapılması Gerekiyor?

Kuru öksürük durumu çocuğunuzda yoksa balgamlı bir şekil de çocuğunuz öksürüyorsa ilaç kullanmamanız gerekiyor. Burada çocuğun balgamını atması gerekiyor. Annelerin çocukları öksürdüğünde ilk akıllarına gelen soru çocuklarda öksürük ne iyi gelir sorusudur. Kulaktan dolma bilgiler ile çocuklarda öksürük ne iyi gelir sorusuna cevaben geçirme yöntemlerini çocuklarının üstlerinde denerler.

Kuru öksürük
Kuru öksürük

Öksürükleri Geçirmenin Bilgilerine Nereden Ulaşabiliriz?

Anneler bu sorulara cevaben İnternet de yapacakları çocuklarda öksürük ne iyi gelir araştırmalarına istinaden karşılarına çıkan ilk deneyimleri çocukları üstlerinde uygulamaya başlarlar. Ancak çıkan sonuçların her çocukta etkisi aynı olmayabilir. Bir çocuğa iyi gelen teknikler sizin çocuğunuza iyi gelmeyebilir. Başka bir çocuğun alerjisi olmayan tekniklere sizin çocuğunuzun alerjisi olabilir. İnternet de yer alan bilgiler yerine uzman bir doktora danışmanız sizin ve çocuğunuz için çok daha faydalı olacaktır.

Öksürükleri Geçirmenin Doğal Yöntemleri Nelerdir?

İlaç yerine çocuklarda öksürük ne iyi gelir sorusuna yanıt olarak bir çok doğal yöntemi olduğunu söylenebilir. Bunlardan başlıcaları karışık çay, zencefil ve bal, karabiber ve pekmez, bal ve karabiber, pekmez ve tereyağı, ıhlamur ve ayva yaprağı, soğan kürü, turp kürü seçenekleri ile çocuğunuzun öksürüğünü doğal yollar ile geçirebilirsiniz. Hazırlayacağınız içecekler veya yiyeceklerin içerisinde bulunan bir çok maddenin çocuğunuza karşı bir alerjisi yok ise rahatlıkla çocuğunuza uygulayabilirsiniz.

Yorumlar 0

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir