http://creatingsparks.com/?endonezit=free-live-charts-for-binary-options
Dost Yüreklerin Sağlık İle Buluştuğu Yer

Ev Yoğurdu Tutmazsa Bunu Yapın..

0 5.357

see url Evde yapılan her şey gibi ev yoğurdunun da lezzeti hep bir başkadır. Mayalanma süreci ise tam bir mucizedir. Pek nazlı olan mayalar, uygun sıcaklık bulamadığında ya da sütün yeterince taze olmadığı durumlarda dilenen kıvama gelmeyebilir.

http://creatingsparks.com.gridhosted.co.uk//?endonezit=free-binary-options-trading-software-download  

go O hep yoğun kıvamlı olan yoğurdunuz gün gelir sıvı bir halde kalır ya hani onca emeğiniz boşa gitmiş gibi hissedersiniz.

source link  

Olayların başında henüz kaynama aşamasında sütün kesilmesi de apayrı bir sorun. Ama merak etmeyin.

dutasteride 0.5 mg price  

himalaya mentat buy online india Ev yoğurdunu yeniden tutturabileceğiniz, kesilen sütlerinizi değerlendirebileceğiniz şahane yöntemler var. Başlıyoruz anlatmaya.

provera 100mg 7767  

Süt kesildiğinde ne yapılır?

 

tencerede yoğurt mayalama

 

Çok yüksek ısılarda sütü kaynatmaya çalışırsanız ya da sütünüz yeterince taze değilse sütü kaynatırken kesilmeler yaşayabilirsiniz.

 

Bu aşamada sütün taze olduğundan emin olmak ve hep aynı ısıda kaynatma işlemine devam etmek gerekiyor. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde sütte kesilmeler yaşamanız pek olası değil.

 

Ama diyelim ki böyle bir şey yaşadınız. Hiç endişe etmeyin o sütü dökecek değilsiniz. Hemencecik elinize bir tülbent ya da süzgeç alın.

 

Yapılacak nefis peynirlerimiz var. Kesilen sütünüzü hemen peynire çevirmeniz mümkün. Kaynatırken yaşanan kesilmeleri biraz daha artırmak adına ocağın üzerine alın.

 

İçine minik bir miktar limon ya da sirke koyun. Güzelce kesildiğinde lor peyniri yapmaya hazırsınız.

 

Kevgirle tüm kesilmiş parçaları toplayın ve tülbetin üzerine aktararak süzgecin üzerine oturtun ve fazla sularını süzdürün.

 

Suyu iyice süzüldüğünde dilerseniz tuz ilave edin ve işte! Lor peyniriniz yenmeye hazır bile.

 

citas de mujeres y hombres y viceversa 2013 Ev yoğurdu tutmazsa ne yapmalı?

 

Ev yoğurdu tutmazsa ne yapmalı

 

Diyelim ki sütünüz kesilmedi. Yoğurdunuzu misler gibi mayaladınız. Her zaman yaptığınız tüm aşamaları yeniden süte uyguladınız ve onu güzellik uykusuna bıraktınız.

 

Saatler saatleri kovaladı, normalde nefis bir kıvam alması gereken yoğurdunuz kesinlikle mayalanmamış durumda. Sıvı bir halde duruyor. Sıkı durun, bu yoğurdu döndürmenin de şahane bir yolu var.

 

Yoğurdunuzun her şeyinin tam olduğuna eminseniz, mayanızı doğru oranda koyduğunuzdan, tazeliğinden eminseniz tutmamasının tek bir sebebi vardır. Bu da çok büyük ihtimalle beklediği oda ısısıdır.

 

O yüzden hali hazırda olan mayalanmamış yoğurdunuzu şimdi yeniden değerlendireceğinizi anlatmanın tam zamanı.

 

Öncelikle yoğurdunuzu ısıya dayanıklı cam kapların içerisine ya da büyükçe ısıya dayanıklı bir kabın içerisine aktarın.

 

fırında yoğurt mayalama

 

Kaplarınızın üzeri açık bir biçimde fırının içerisine yerleştirin ve 75 derecede fansız programda fırınınızı çalıştırın.

 

1 saat bu şekilde fırında yoğurtlarınızı bırakın. Ardından fırının kapağını açın ve 15 dakika kadar soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra yine üstleri açık bir şekilde dolapta 1 saat kadar bekletin.

 

yoğurt kavanozda

 

Ve beklenen an…

Nihayet nefis kıvamlı yoğurtlarınız hazır!

Yorumlar