Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılır

Yüzde en hassas yerlerden biri göz çevresidir. Göz altı torbaları ve göz çizgileri belli bir yaştan sonra artmaya başlar. Yanlış bakım yapıldığında göz çevreniz zarar görebilir ve kıvırışıklarınız artabilir. Öncelikle düzenli uyumak gerektiğini unutmamak gerekir. Göz çevresi bakımı için neler yapılmalıdır?

Doğal yöntemler ile göz çevrenize bakım yapabilirsiniz. Bir çay kaşığı bal, bir çay kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 1 çay kaşığı balık yağı bu malzemeleri bir kabın içine alıp karıştırın. Daha sonra bu karışımı göz çevrenize yavaşça sürün. 20 dakika bekletip temizleyin. Hafta da bir kere uygulamak yeterli olacaktır. Kırışıklar için; 1 yemek kaşığı gül suyu, bir tane muz. Muzu ezGöz Çevresi Bakımı Nasıl Yapılırin ve gül suyunu içine ilave edin. Bu karışımı göz çevresine nazikçe sürün. 30 dakika beklettikten sonra nazikçe silin.

göz çevresi bakımı
göz çevresi bakımı

Göz çevresi için bir başka maske; bir çay kaşığı buğday yağı, bir çay kaşığı çilek balı, bir tatlı kaşığı arı sütü bu malzemelerin hapsini bir araya getirip parmak uçlarınız ile göz çevrenize masaj yaparak sürün. 5 dakika beklettikten sonra nazikçe silip su ile temizleyin. Göz çevresi için bazı vitaminlere ihtiyaç vardır bunlardan bir tanesi de A vitaminidir. Balık, yumurta, et, süt, kayısı, roka, ıspanak, havuç, kereviz, dereotu bolca tüketilmesi gereken besinler arasındadır. Gözlerinizi sık sık dinlendirmeye gayret etmek de fayda var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir