Gün Boyu Tok Tutan Salata

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte artan kilolarınıza çözüm bulmak için çeşitli diyet listelerini gözden geçiriyor olabilirsiniz. Sizi gün boyu tok tutacak yiyecekler ile kısa sürede kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Kilo problemi doğru bir şekilde aşılmaya çalışıldığında zayıflamak da sanıldığı kadar zor olmayacaktır. Protein ağırlıklı beslenmek kilolardan kurtulmanın en doğru yolu olacaktır. Bu nedenle özellikle diyet yapan kişilerin özellikle salata ağırlıklı beslenmeye özen göstermesi gerekir. İştah kapatan yiyecekler hakkında detaylı bilgi edinildikten sonra kilo vermenin sandığınız kadar zor olmadığını fark ederek kısa sürede şikayetçi olduğunuz kilolardan kurtulabilirsiniz.

Roka Ve Kereviz

Rokanın özellikle iştah kapatan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle zayıflamak isteyen kişilerin rokaya ağırlık vermesi gerekir. Roka ve kereviz ile yapılan salatayı diyet listenize ekleyebilirsiniz. İştah kapatan yiyecekler denilince akıllara gelen sebzelerden biri de kereviz bitkisidir. Besleyici değeri yüksek olan kereviz aynı zamanda sizi gün boyunca tok tutacaktır. Peki kerevizli roka salatası nasıl yapılır?

Kerevizli Roka Salatası İçin Gerekli Malzemeler

  • Bir Bağ Roka
  • Bir Adet Kereviz
  • Sarımsak
  • 2 Adet Domates (Çeri)
  • Zeytinyağı
  • Yarım Limon
  • Taze Nane
iştah kesen yiyecekler
iştah kesen yiyecekler

Kerevizli Roka Salatası Yapımı

Bir bağ roka sirkeli suda bekletilir. Bu aşamada kereviz soyulup haşlamaya bırakılır. Haşlanan kereviz küp küp doğranarak salata kasesi içerisine alınır. Sirkeli suda bekletilen rokalar sudan geçirildikten sonra iri iri doğranarak salata kasesinin içerisinde eklenir. Çeri domatesler iki parçaya ayrılarak karışıma eklenir. Ayrı bir kap içerisinde iki üç diş sarımsak ezilir üzerine zeytinyağı ve limon eklenerek sos hazırlanır. Salatanın üzerine sos eklenir ve nane yaprakları ile süslenir.

Gün boyu tok tutacak olan kerevizli roka salatası ile kısa sürede kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. İştah kapatan yiyecekler kilo vermede oldukça etkilidir. Nane iştah kapatan bir bitki olduğundan dolayı tüm salata çeşitleri için kullanılabilir. Metabolizmanın hızlanması için roka salatasının içerisinde sarımsak tercih edilebilir. Roka aynı zamanda içerisinde su değeri yüksek besinlerden biri olduğundan dolayı kabızlık sorunları için de oldukça ideal besinler arasında yer alır. Diyet listelerinde olması gereken yiyeceklerden biri olan roka ve naneyi sofralarınızda bol miktarda kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir