Hindistan Cevizi Yağı ile Cilt Bakımı

Doğal yollarla daha bakımlı olmayı ister misiniz? O zaman doğru yerdesiniz hanımlar 🙂 Hindistan cevizi yağını makyajınızı temizlemek için kullanabilirsiniz.  Suya dayanıklı maskaraları bile temizler. Hindistan cevizi yağını bir pamuğun üzerine dökün ve cildinizi temizleyin 10 dakika durdurup soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Vücudunuz nemsiz mi? Hindistan cevizi yağının yumuşatıcı etkisine bayılacaksınız. Her banyodan sonra rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dirsekleriniz de ya da topuğunuz da sertlik varsa da sürebilirsiniz. Tırnak besleyicisi olarak da kullanabilirsiniz. Tırnaklarınız zayıf ve hemen kırılıyorsa geceleri yatmadan önce tırnaklarınıza bakım yapın.  Makyaj fırçalarınızı derinlemesine temizlemek isterseniz sabunun içine bir çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağını ekleyin fırçalarınız nasıl temizleniyor göreceksiniz.

Dudaklarınız çatlıyor ve kuruyor ise dudak bal mı olarak da kullanabilirsiniz. Dışarı çıkmadan önce dudaklarınıza sürün. Hamile bayanların korkulu rüyasıdır çatlaklar çözüm yine; hindistan cevizi yağındadır. Çatlaklarınıza düzenli bir şekilde uygulayabilirsiniz. Göz altı morluklarınız ve göz altınız şişlikleri indirmeye yardımcı olur. Geceleri yatmadan yarım önce göz altınıza hafifçe masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Beyazlatıcı diş macunu olarak da kullanabilirsiniz. Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağı ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırın bu karışımı diş fırçası ile dişinize uygulayın. Dişlerinizin anında rahatladığını ve beyazladığını göreceksiniz. Sigara kullanan kişilerin dişlerinde oluşan lekeleri de gidermeye yardımcı olur. Ve saçlarınız için de hindistan cevzi yağı kullandığınızda hem parlak hem de çok hacimli olduğunu göreceksiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir