rencontres pour l'emploi le havre 2014
Dost Yüreklerin Sağlık İle Buluştuğu Yer

Kenger sakızı ne işe yarar ?

0 6.647

follow Türkiye’nin birçok bölgesinde yetişen  get link kenger sakızı dişleri beyazlattığı gibi ağız kokusunu ve hazımsızlığı da gideriyor.

 

enter Diş fırçası görevi görüyor

 

Diş ağrıları ve diş eti rahatsızlıklarında kenger sakızının kullanılabileceğini dile getiren Yakar,“Kramp çözücü, hazımsızlığı giderici ve sinirleri güçlendirici özellikleri vardır.

 

Kenger sakızı

 

Migrene karşı faydalıdır, kan temizleyicidir, terletici ve vücuda rahatlık verici özelliği vardır. Damar tıkanıklığını önlemeye yardımcı olur.

 

Çiğ olarak tüketildiği gibi yemeği, salatası ve turşusu da yapılır. Aynı zamanda köklerinin kurutulup toz haline getirilmesiyle kahve olarak da tüketilebilir.

 

Kenger sakızı da, kengerin kök bölgesine yapılan bir çizikle beyazımsı bir süt akar ve bu sütün katılaşmasıyla kenger sakızı elde edilir.

 

Doğal bir sakız olduğundan çok fazla tercih ediliyor. Özellikle free dating louisville ky diş hastalıkları başta olmak üzere birçok rahatsızlığa iyi gelir.

 

follow Su içerisinde muhafaza edin

 

Kenger sakızı

 

Kenger sakızı çiğnemenin sabır istediğini söyleyen aktar Abdullah Yakar, sakızın yumuşamasının yaklaşık bir haftayı bulduğunu ifade etti.

 

Yakar, “Kenger sakızı mutlaka su içerisinde muhafaza edilmelidir. 5-6 ay gibi sürede kullanılabilir.

 

Özellikle Darende ilçesinde birçok ev halkının geçim kaynağı olan kenger, keşfedilmesi gereken bitkilerimizin arasında yer alıyor” şeklinde konuştu.

Yorumlar