Leke Tedavisi Doğal Yöntemler

Ciltte oluşmuş pek çok leke bayanların büyük bir sorunudur. Bu leke derdinden kurtulmak isteyen bayanların pek çoğu kimyasal peelingler yaptırırken bir kısmı da lazer tedavisi ile lekelerden kurtulmaya çalışmaktadırlar. Tüm bunlar oldukça masraflı işlemlerdir ve bunların yerine evde kendiniz doğal çözümlerle leke tedavisi uygulayarak lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz.

Leke Tedavisi İçin Doğal Beslenme

Yüzünüzdeki lekelerin kaynağı öncelikle yedikleriniz, içtikleriniz ve bazı organlarınızın sağlığı ile alakalıdır. Vücuttaki pek çok lekenin kaynağı karaciğerle alakalı olabiliyor. Sağlıklı bir vücudunuz da olabilir fakat yüzünüzdeki lekelerin kaynağı bu sefer de sağlıksız yiyecekler tüketmenizle doğru orantılı olarak artacaktır.

Yediğiniz sağlıksız yiyecekler, fast food tarzı yiyecekler ve cips türü yağlı atıştırmalıklar cildinizi yağlandırıp sivilce oluşumuna zemin hazırlayacaktır. Sivilcelerinizle oynamanız da zamanla cilt lekelerine dönüşecektir. Tüm bu faktörler ve güneşe karşı cildinizi korumamanız cilt lekeleri sahibi olmanıza yol açar. Leke tedavisi yapsanız dahi bunlardan uzak durmamanız sizin zararınıza olacaktır.

Leke tedavisi
Leke tedavisi

Düzenli ve dengeli, aynı zamanda sağlıklı beslenerek cildinize yatırım yapmış olursunuz. Pek çok sebze ve meyve içerdiği pek çok vitamin sayesinde cildinizi besleyip yenilemektedir. Cilt lekeleriyle doğal yoldan savaşmanın birinci yolu; doğal beslenmektir. İkinci yolu da cildinizi temiz tutmaktır. Üçüncü yol ise; güneşe karşı cildinizi yaz, kış korumaktır. Tüm bunları yapmanıza rağmen cildinizde hala lekeler vara dördüncü bir yol olarak da doğal cilt maskelerini deneyerek kendiniz bir leke tedavisi yapabilirsiniz.

Doğal Cilt Maskeleri ile Leke Tedavisi

Eğer cildinizde canınızı sıkan cilt lekeleri varsa, doğal yollardan biri olan limon suyunu deneyebilirsiniz. Limon suyunu yaklaşık bir yemek kaşığı kadar sıkın ve bir makyaj pamuğu yardımıyla yüzünüze sürün. Limon suyunu yüzünüzde 15 dakika kadar bekletin ve soğuk su ile durulayın. Limon cildinizi fazla kurutabileceğinden ardından yüzünüzü nemlendirebilirsiniz.

Leke tedavisi
Leke tedavisi

Bu maskeyi haftada bir uygulayarak sabırla uygularsanız bir-iki ay içinde cildinizde hiçbir leke kalmadığını göreceksiniz. Limonun içinde bolca bulunan C vitamini cildinizi yeniler. Cilt yenileyen ve lekelere karşı iyi olduğu savunulan çoğu kozmetik ürünlerin içerisinde C vitamini ampulleri bulunmaktadır. Siz en doğal yoldan limonu kullanarak bir leke tedavisi yapabilirsiniz.

Cilt lekeleri ile savaşan bir diğer mucize de alo vera bitkisidir. Yanıktan yaralara ve cilt lekelerine kadar pek çok şeye faydası olan alo vera bitkisinin içindeki sıvı maddeyi yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü yıkayın. Alo veranın cildi nemlendirme özelliği de bulunur. Bu nedenle limon suyu ve alo vera sıvısını karıştırarak yüzünüze uygulama şansınız da vardır. Bu iki mucize ürün ile leke tedavisi yaparak, lekelere veda etmeniz oldukça kolay olacaktır…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir