click here
Dost Yüreklerin Sağlık İle Buluştuğu Yer

Mandalina Kabuğundan Mumluk Yapımı

0 3.483

aprire conto demo per opzioni binarie Kış aylarının vazgeçilmez meyvelerinden olan mandalina kabuğundan mum yapımı hem kolay hem çok şık bir proje olacak.

http://www.backclinicinc.com/?jixer=come-investire-sulle-opzioni-binarie&5ee=c9  

Gerekli olan malzemeler:

enter site  

  • Mandalina
  • Zeytinyağı
  • Kibrit ya da çakmak
  • Mum fitili

http://fhlchristianministries.org/?encycloped=Vhdl-binary-signal&457=93  

Mandalina kabuğundan mum yapılışı:

watch İlk olarak mandalinamızı alarak alt kısmından ince bir şekilde kesiyoruz burada alt olarak tabir ettiğimiz bölüm mandalinanın saplı olmayan kısmı olduğunu da belirtelim.

 

Kalın olan bölüm saplı kısın olduğu için diğer tarafı kesmeyi tercih ediyoruz ve arkasından mandalinanın sadece kabuğu kalacak şekilde içinden mandalinaları çıkartıyoruz.

 

Bu aşamada mandalina kabuğunun formunun ve şeklinin değişmemesine özen göstermemiz gerekiyor.

 

Sonraki aşamada ise mandalina kabuğumuzun sap kısmından iğne yardımıyla bir delik açıyoruz ve bu delikten mum fitilimizi geçiriyoruz

mandalina kabuğundan mumluk

 

Bu noktada ise mum fitilini geçirirken içine yağ koyacağımız için yağın akmasını önlemek amacıyla mum fitili deliği tam olarak kapatacak şekilde ayarlamaya özen gösteriyoruz. Bunun için mum fitiline iç kısımdan düğüm atabilirsiniz.

 

Mum fitilini yerleştirdikten sonra hazırladığımız mandalina kabuğu içine bir miktar zeytinyağı döküyoruz.

 

Burada ise dikkat etmemiz gereken husus mum fitilinin yağı tamamen içine almasıdır. Çünkü mum fitili yapı tam olarak içine alamazsa yanma işlemi olmayacaktır.

 

Dilerseniz bunu sağlamak için elinize birkaç damla zeytinyağı sürerek mum fitilinin ucuna sürebilirsiniz ve böylece mandalina kabuğundan mum yapımımız tamamlanmış oluyor.

 

Yorumlar