Metabolizma Hızlandırıcı Çay

Isırgan otu çok faydalı ve şifalı bitkiler arasında yer alan bir bitkidir. Taze olarak tüketilebilir, yemeği yapılır, çayı yapılır farklı şekillerde bu mucize bitkiden fayda elde edilebilir. Metabolizma hızlandırıcı çay olarak içerseniz zayıflamanıza yardımcı olur. Diyet programınıza dahil etmenizde fayda vardır.

Isırgan Otu Nasıl Bir Bitkidir?

Isırgan otunun yapraklarının üzerinde ince tüyler vardır, bu tüyler cildi tahriş edecek kimyasal maddeler içerirler ve yaprakları ciltle temas ettirdiğinizde kimyasal maddeler cilde geçer ve salgılanır, cilde zarar verir. Isırgan otunun yapraklarına dokunduğunuzda acı verir ve kaşındırır. Bilimsel adıyla Urtica Dioica, tıp alanında birçok ilaç içeriğinde kullanılır. Koyu yeşil yaprakları olan bir bitkidir, yıl boyunca yetişir, boyu 1 metreyi bulabilir ve Haziran ayında çiçek açar Eylül ayına kadar sürer. Avrupa, Asya’nın soğuk bölümleri, Kuzey Amerika, Kanada’da yetişmektedir.

Metabolizma hızlandırıcı çay
Metabolizma hızlandırıcı çay

Isırgan Otu Faydalı Mıdır?

Isırgan otu sağlığa faydalıdır, yıllardır sağlığa faydalarından dolayı tüm dünyada kullanılır. Özellikle Avrupa genelinde diyet amacıyla fazla suyun vücuttan atılması için, idrar söktürücü olduğu için kullanılır. Detoks yapmak için organları temizlemek için kullanılır.

Isırgan Otunun Faydaları

Yüksek oranda demir içeriğine sahiptir, idrar söktürücü özelliği vardır. Anemi tedavisinde destek olarak kullanılır, sindirim sisteminin ve diğer organların temizliğinde işe yarar. Artrit kaynaklı ağrıların giderilmesinde etkilidir. İdrar yolu enfeksiyonlarını tedavi eder. Karaciğer ve böbrekleri temizler, öksürüğü geçirir, bağışıklık sistemini güçlendirir. Soğuk algınlığını tedavi eder, saman nezlesini tedavi eder. Diyet yaparken zayıflamanıza destek olur.

Metabolizma Hızlandırıcı Çay

Malzemeleri:

  • Bir tatlı kaşığı ısırgan otu yaprağı (ince kıyılmış olmalı)
  • İki su bardağı sıcak su
  • Bir dilim limon
Metabolizma hızlandırıcı çay
Metabolizma hızlandırıcı çay

Hazırlanışı:

Metabolizma hızlandırıcı çay olarak ısırgan otu çayı içmek isterseniz ısırgan otunun taze olan ilk sürgünlerini alın, ince ince doğrayın. İki su bardağı suyu bir demlikte kaynatın, kaynayan suyun içine ısırgan otu yapraklarını atın ve yaklaşık 5 dakika demlenmeye bırakın. Demlendikten sonra bardağa katın, limon sıkın ve artık içebilirsiniz. Metabolizma hızlandırıcı çay içerek ısırganın tüm faydalarını almanız yanında diyet yapmış gibi zayıflamanıza da etki eder.

Her gün düzenli şekilde metabolizma hızlandırıcı çay tüketin ve zayıflamak için en güzel diyet programını yapmış kadar kolay bir şekilde kilo verin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir