Ödem Atan Bitkisel Çay Tarifi

Vücut yenilen yemeklerden, içilen içeceklerden veya ilaçlardan dolayı su toplayabilir. Vücudun su toplaması yani ödem oluşması bir sağlık sorunudur. Pek çok kişi sabah uyandığında eli yüzü şişmiş bir vaziyette kalkar. Vücudun ödem toplamasındaki en büyük etken aşırı şekilde tuz tüketilmesidir. Aşırı tuzlu yiyecekler ödeme davetiye çıkarır. Beslenmenize dikkat ederseniz, ödem attırıcı detoks uygulamaları yaparsanız bu sorunla başa çıkabilirsiniz.

Ödem Atmak İçin Ne Yapmalı

Beslenme şeklinizi değiştirin, tuz oranını dengeleyin, günlük su tüketiminizi ayarlayın, her gün 2-3 litre su tüketmeniz gerekir. Düzenli olarak maydanoz yemeye dikkat edin, maydanoz ödem atmak için çok etkili bir bitkidir. Diyet yaparak fazla sulardan kurtulabilirsiniz.

Ödem Attırıcı Detoks

Vücuttaki fazla suları atmak için bitkisel çaylardan faydalanabilirsiniz. Ödem attırıcı detoks görevini gören bitkisel çay tarifleri vardır, diyet programı uygularken beraberinde bu çayları da tüketirseniz vücuttaki fazla suları atabilirsiniz.

ödem attırıcı detoks
ödem attırıcı detoks

Ödem Attırıcı Çay Tarifi

Malzemeler:

  • 1 litre su
  • 1 adt. portakal
  • 1 adt. limon
  • 1 adet kabuk tarçın
  • 10 adt. tomurcuk karabiber
  • 5 adt. karanfil
  • 2 dilim zencefil

Hazırlanışı:

Ödem attırıcı detoks çayı hazırlamak için, 1 tane limon, 1 tane portakalı iyice yıkayın ve kabuklarını soymadan dilimler halinde kesin. Derin bir çaydanlık alın, limon ve portakalı içine koyun, 1 tane kabuk tarçını, 2 dilim zencefili, 5 tane karanfili ve en son 10 tane tomurcuk karabiberi ilave edin. 1 litre suyu da ekleyin ve ağzı kapalı bir şekilde yaklaşık 15 dakika kadar kaynatın. Diyet yaparken kullanabileceğiniz ödem attırıcı detoks çayını süzgeçten süzüp sıcak veya soğuk olarak tüketebilirsiniz.

Ödem Attırıcı Bitkisel Çayı Nasıl İçmeliyim

Diyet yaparak zayıflamaya ve ödemleri atmaya karar verdiyseniz her öğünden önce bu çayı içmelisiniz, günde 4 defa olmak üzere içebilirsiniz, gece yatarken içmeniz de fayda sağlar. Bu çayı 1 ay kadar kullandıktan sonra 1 hafta ara verin, aksi takdirde bağışıklık kazanır ve kilo veremezsiniz. Ara verdikten sonra tekrar başlayabilirsiniz. Çayın beraberinde günde 2 litre su içmelisiniz.

Faydaları Nelerdir?

Elma ve tarçın vücudun kan şekerini dengeler, acıkma hissini yok eder böylelikle yapmış olduğunuz diyet olumlu sonuç verir. Limon, sindirim sistemine iyi gelir, metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını kolaylaştırır. Elma ve karanfil toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir