Pişikler İçin Kil Kremi

Henüz yeni doğan bebeklerin ciltleri son derece hassas oluyor ve tuvalet kontrolü sağlayamadıklarından ötürü de ciltleri mikroplardan kolaylıkla etkilenebiliyor. Beze bulaşan dışkı ve idrar erken tespit edilip de temizlenmediği zaman mikroplar için oldukça elverişli bir ortam oluşturacak ve bebeklerde pişik sorununa neden olacaktır. Bebekler için en iyi pişik kremi arayışında olan annelerin bilmeleri gerekir ki bebeklerde pişik konusunda göz önüne alınması gereken nokta, pişik probleminin yalnızca bezin temiz olmamasından kaynaklanmadığıdır.

Pişik problemi dışkı ya da idrardan bağımsız bir şekilde bebeğin cildinin tahriş olmasına neden olabilecek ıslak mendil, temizlik malzemeleri, çeşitli kimyasal maddeler veya bebek cildi için PH değeri uygun olmayan ürünlerin kullanılması durumlarında da ortaya çıkacaktır. Bu nedenle bebekler için en iyi pişik kremi seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur.

bebekler için en iyi pişik kremi
bebekler için en iyi pişik kremi

Pişik Problemi İçin Kil Kremi Tarifi

Pişik problemini bebeğinde yaşamayan anne hemen hemen hiç yoktur. Genellikle bebeklik ve çocukluk dönemlerinde görülen pişik probleminin bazı durumlarda yetişkinlerde de görüldüğü oluyor. İyi bir tedavinin sonucunda hemen iyileştirilebilen bir problem olan pişik rahatsızlığı için bebekler için en iyi pişik kremi olarak piyasada satılan ürünler de mevcuttur. Bu kremlerin seçilmesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus kortizonsuz kremlerin seçilmesi olacaktır.

Pişikler için kil kremi tarifi bebeklerde ve çocuklarda görülen pişik problemini kısa sürece geçirecektir. Tarifi pişik problemi yaşayan yetişkinler de kullanabilir. Bebekler için en iyi pişik kremi olarak tanımlayabileceğimiz pişikler için kil kremi tarifinde ihtiyacınız olan malzemeler yalnızca kil ve süt olacaktır.

  • 2 çorba kaşığı ölçüde kil
  • 1 kahve fincanı ölçüde süt

Bu iki malzemeyi karıştırarak kolaylıkla kil kremini elde edebilir ve pişik problemleri için kullanabilirsiniz.

Pişik Problemini Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Pişiğin tedavisi için bebekler için en iyi pişik kremi kullanımı tavsiye edilse de önceden önlem alınması her zaman daha etkili bir çözümdür.

  • Pişiğin oluştuğu bölge temiz, serin ve kuru tutulmalıdır.
  • Bebeklerde bez değişimi sıklıkla yapılmalı ve havalanması sağlanmalıdır.
  • Bez bağlanırken gevşek bir şekilde bağlanmalıdır.
  • Yaşa uygun ve doğru boylarda bez tercih edilmelidir.
  • Bez üzerine hava alan giysiler giydirilmelidir.
  • Özellikle dışkıdan sonra bebeğin alt bölgesi ılık su yardımıyla yıkanmalıdır.

Yorumlar 1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir