Pürüzsüz Cilt İçin Maske Yapımı

Vücudumuzda en hassas yerimiz cildimizdir bilirsiniz. Cildi negatif yönde etkileyecek olan bazı faktörlerden öncelikle uzak durmak gerekir. Alkol tüketimi, sigara, güneş ışınlarına sıkça maruz kalma, gün içinde dengesiz beslenme, sürekli yapılan makyajlar ve cildin her gün düzenlice temizlenmemesi cilt üzerinde kusurlara neden olabiliyor. Pürüzsüz bir cilt için nasıl maske yapılmalıdır?

Genç kalmak için maya maskesi, bir yemek kaşığı süt ve bir yemek kaşığı suyu ve bir tane yaş mayayı karıştırın, kremsi bir hale geldiğinde bu maskeyi yüzünüze güzelce yayın. Cildinizde bu maskeyi yaklaşık olarak 15 dakika boyunca bekletin. Daha sonra ılık su ile güzelce yüzünüzü yıkayın.

Yumuşacık bir cilt için yulaf maskesi; yarım fincan kadar yulafı ezdikten sonra iki çorba kaşığı sütü, yarım fincan yulafı güzelce karıştırın daha sonra içine iki çorba kaşığı sütü, yarın çay kaşığı balı, iki damla papatya yağı, iki damla sardunya çiçeği yağını ekleyip bu karışımı cildiniz masaj yaparak dairesel hareketler ile yedirin. Cildiniz pürüzsüz bir hal alması için öncelikle iyi temizlenmiş olması gerekir.

Ve cildin mutlaka nemlenmesi gerekir bunun için de salatalık maskesini yüzünüze uygulayabilirsiniz. Salatalığın öncelikle kabuklarını soyun ve bir kabın içine püre haline getirin, sonra bunu tüm yüzünüze iyice uygulayın. Yüzünüzde bir 15 dakika kalması yeterli olacaktır. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterli olacaktır. Pürüzsüz bir cilt için her hafta cildinize maske yapmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir