Selülit Diyeti Nasıl Yapılır?

Selülit, genetik etkenler söz konusu olsa da bir beslenme ve yanlış yaşam şeklinden ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Yağların kitleler halinde özellikle kalça bölümünde toplanması ile ortaya çıkan selülit bayanların korkulu rüyasıdır. Kötü bir görüntü ortaya çıkarması açısından bayanlar birçok yöntem ile bunlardan kurtulmaya çalışır. Selülit tedavisi için cerrahi uygulamalar bulunsa da bazı konulara dikkat edilirse kurtulabilir bayanlar. Selülitten kurtulmak isteyen bayanların öncelikle beslenme şekillerinde değişikliğe gitmeleri gerekir. Doğru beslenme ve belirli hareketler ile selülitlerden kurtulabilirsiniz. selülit diyeti uygulayan kadınlar kısa sürede etkilerini görecektir.

Selülitlerden Kurtulmak İçin Doğru Beslenme

Bir dolaşım problemi olan selülit için ilk yapılması gereken aşırı yağ kullanımından uzak durmaktır. Özellikle hazır yiyeceklerde kullanılan trans yağ selülit yapan baş etkenlerden. Tuz kullanımı vücut için birkaç gram dışında yarardan çok zararı vardır ve dolaşıma zarar verecek, selüliti tetikler. Sakatat vb yiyeceklerin tüketilmesi yerine lifli besinler, özellikle yeşil sebzeler tüketilmesi. Günde en az 3 litre su içmelisiniz, vücuttaki dolaşımı hızlandırır. C vitaminin yakıcı özelliği olması nedeniyle bu bölgede yağlardan kurtulmak için önemli bir katkıdır. Et beslenmelerinde mümkün olduğunca ızgara olarak tüketilmeli. Bunlara uyan bayanlar bir süre sonra selülitlerinde azalma olduğunu görecekler.

Selülit İçin Egzersiz

Selülit diyeti yanında kadının belirli periyotlarla spor yapmaları ve kan dolaşımlarını hızlandırmaları gerekir. Bu amaçla en ideal spor yürüyüş. Haftada üç gün düzenli yürümek selülitle savaşta etkili bir silahtır. Evde kolayca yapacağınız kürler ile selülit olan bölgeye masaj uygulamak bu bölgenin uyarılması ve selüliti atmak için etkili bir taktiktir. Bunları uygulayan kadınlar belirli bir süre sonra selülitten kurtulur. Selülitin özellikle fazla yağ tabakasından oluştuğu bilinmeli ve buna göre bir beslenme program uygulanması önemli bir nokta.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir