Şişkinliğe Doğal ve Hızlı Çözüm!

Şişkinlik, mevsimsel olmayan gaz ve su tutma oranının bir kombinasyonudur.

 

Erkeklerin% 70’inde aşırı gevşeklik, irritabl bağırsak sendromu ve kabızlığın mideyi çok rahatsız edici, hafif olmayan oranlara uzattığı bazı göbek problemlerinin olduğu gösterildi.

 

Şişkinliğin giderilmesi için yaşam değişiklikleri özellikle düzenli yeme alışkanlığı çok önemlidir.

 

Çoğu insanın bir iki kilo su ağırlığı vardır. Gazlı şişkinlik, kompleks bir şeker olan rafinoz içerdiği için çok fazla karbonatlı içecek, fast food, Brüksel lahanası, lahana veya karnabahar gibi yiyeceklerin tüketilmesinden kaynaklanmaktadır.

 

İnce bağırsaklarda bu karmaşık şekerin parçalanmasına yardımcı olan enzim bulunmaz. Midenizi güçlü tutmak için lif bakımından zengin gıdaları tüketin. Her gün 2-3 litre su tüketin ve düzenli düzenli olarak fiziksel aktiviteler yapın.

 

Aynı zamanda şişkinlik sorununa yardımcı olabilecek bazı doğal gıdalar vardır.

 

Nane 

Sindirim sisteminin düz kası üzerinde anti-spazmodik özelliklere sahip mentol yağları vardır.

 

Safra kesesi, gastrointestinal kanal ve safra kanalı spazmlarını hafifletir. Ayrıca yiyeceklerin midemizden çabucak geçmesine yardımcı olur.

 

Şişkinliği hafifletmek için nane yapraklarını çiğneyebilirsiniz. Ayrıca,  bir çay poşetini kadar naneyi ılık suda 10 dakika kadar bekletip  günde 2-3 bardak tüketebilirsiniz.

 

Zencefil 

Şişkinlik ve gaz için çok faydalıdır. Bağırsak iltihaplarını azaltabilen ve bağırsak kaslarını rahatlatabilen bazı aktif maddeler içerir.

 

5-6 dilim zencefili kaynar suyla bir fincana koyup yaklaşık 10 dakika boyunca bekletin. Biraz limon suyu ve bal ekleyin günde 3 kez bu içeceği tüketin.

 

Bir çay kaşığı rendelenmiş zencefili yemeklerden önce yiyin ya da yemek üzerine serpin. Yetişkinler günde 0.25 ila 1 gram zencefil alabilir

 

Muz

Çok zengin bir lif kaynağıdır ve kabızlığa bağlı olan gaz ve şişkinliği azaltabilirler.

 

Sıvı seviyelerini düzenleyen potasyumları vardır. Şişkinliği olanlar düzenli olarak tüketirse faydasını göreceklerdir.

 

Limon Suyu

Sıcak limon suyu tüketmek, toksinleri vücuttan atmanıza yardımcı olacak ve ayrıca vücudunuzun su ihtiyacını karşılayacaktır.

 

Limonlar, sindirime yardımcı olabilecek C ve B vitamini, proteinler, karbonhidratlar, magnezyum, fosfor, kalsiyum ve riboflavinin açısından çok zengindir.

 

Limon suyu sindirim sistemi için oldukça faydalıdır ve sıcak limon suyu sizi kabızlık, şişkinlik ve gazdan  gibi şikayetlerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır.

 

Şişkinlik günlük hayatı etkileyebilir, ancak bu ev ilaçlarının en azından bir kısmını kullanmak midenizi mutlu edecektir.

 

Kronik ise, sorunu çözmek için tıbbi yardım isteyin, yaşam tarzınızı veya yeme alışkanlıklarınızı değiştirin.

 

Kaynak: HealthyFoodAdvice

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir