Sivilce İzleri Nasıl Geçer ?

Ergenlikle beraber başlayan sorunlardan biri de sivilcelerdir. Kadın erkek pek çok kişide sivilce (Akne) lekeleri görülebilmektedir. Kimi ciltler sivilceli bir yapıya uygunken kimi ciltlerde ise çok fazla sivilcelenme görülmez. Sivilceli bir cilt için bakım oldukça önemlidir. Sivilceli cilde sahip olan kişilerin yaptığı en büyük hatalardan biri de sivilce sıkmaktır. Bu son derece yanlış bir yöntem olduğundan dolayı sivilcelerinizi geçirmeye yardımcı olmayacağı gibi aynı zamanda cilt lekelenmesine ve sivilcenin iz bırakmasına da neden olmaktadır.

Sivilce izlerinden kurtulmak istiyorsanız eğer öncelikle cilt bakımınıza dikkat etmeye özen göstermelisiniz. Akne izlerinin oluşmasındaki en büyük etken sivilcelerin elle sıkılmasıdır. Bu nedenle sivilceli bir cilde sahip olan kişilerin sivilceyi sıkmak yerine bakım kürleri uygulayarak sivilcelerden kurtulmaya çalışması gerekmektedir.

Sivilce izlerini evinizde kolay bir şekilde doğal yöntemler aracılığı ile geçirebilirsiniz. Akne izleri için öncelikle cilt tipinizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Cildinizi tanımak uygulayacağınız doğru tedaviyi bulmak anlamına gelecektir. Bu nedenle de sivilceli cilde sahip olan kişilerin cilt tiplerine uygun maske uygulaması gerekiyor.

sivilce

Elma Sirkesi İle Sivilce İzlerine Veda Edin

Sivilceli bir cilde sahipseniz eğer oluşan izlerken kurtulmak için elma sirkesini hayatınızda bulundurmanız gerekiyor. Elma sirkesi ile günlük bakım yapmak oluşan akne lekelerini ciddi oranda azaltacaktır. Bu nedenle özellikle uyumadan önce cildinizi elma sirkesi ile temizlemeye özen göstermelisiniz.

Sivilce lekeleri için elma sirkesi uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Bu nedenle öncelikle cilde tonik yapılmalıdır. Gül suyu ile cildinize doğal tonik yapabilirsiniz. Yine soda ile de cilde tonik uygulaması yapabilirsiniz. Ilık su ile yıkadığınız yüzünüzü son olarak bir pamuk yardımı ile elma sirkesi kullanarak temizleyebilirsiniz. Bu işlemi her gün uyguladığınızda zamanla gözle görülür derecede sivilcelerin azaldığını fark edeceksiniz.

Toz Şeker İle Peeling

Bir cildin temiz ve bakımlı olması için peeling uygulaması gereklidir. Evde doğal peeling uygulaması yapmak için toz şekeri kullanabilirsiniz. Toz şekeri hafif nemlendirerek cildinize uygulayarak sizlerde peeling etkisi yaratabilirsiniz. Cilt bakımında önemli ürünlerden biri olan bal ile de sivilce lekelerinin üstesinden gelebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir