Vicks VapoRub ile Harika Sağlık Sonuçları Elde Edin

Vicks VapoRub, günümüzde baş ağrısı, öksürük, burun tıkanıklıkları, göğüs ağrıları gibi farklı sorunların tedavisinde kullanılıyor olsa da aslında çok daha büyük olumlu etkiler de yaratabilir.

 

Son dönemde popüler olan bu merhem sayesinde çok şaşırtıcı sonuçlara erişebilirsiniz.

 

  • Sivrisinekleri Engeller

 

Eğer sivrisineklerle başınız dertte ise, vücudunuza ve kıyafetlerinize bu merhemden sürebilirsiniz.

 

  • Baş Ağrısını Hafifletir

 

Eğer sinüzit kaynaklı bir baş ağrınız varsa, Vicks kullanarak üstesinden gelebilirsiniz. Vicks’i burnunuzun altına uygulayın ve derin bir nefes alın. Merhemin içerisinde bulunan mentol, baş ağrınızı hafifletmeye yardımcı olacaktır.

 

  • Sivilcelerden Kurtulun

 

Buna inanamayabilirsiniz, ancak Vicks cildinizi temizlemenize yardımcı olabilir. Bunun için sadece aknelerinize günde birkaç kez uygulamanız yeterlidir. Sivilcenizi kurutacak ve etkilenen bölgeye gidecektir.

 

  • Morarma Sorunlarını Çözer

 

Vicks VapoRub ile bir tutam tuzu karıştırıp yeni bir morarmanın üzerine uygularsanız, çabucak ortadan kalkmasına yardımcı olur.

 

  • Cildi Nemlendirir

 

Kuru cildiniz varsa Vicks VapoRub’u cildinize uygulayın ve olumlu sonuçları kısa sürede göreceksiniz.

 

  • Çatlamış Topuklara Karşı Çözüm

 

Ayaklarınıza ve topuklarınıza biraz Vicks uygulayın ve sonra çoraplarınızı giyin. Ertesi sabah ayaklarınızı ılık suyla yıkayın. 

 

Pomza taşı ile yumuşatılmış deriyi cildinizden dışarı çıkarın. Ayaklarınızı sağlıklı ve düzgün tutmak için bunu her gece yapabilirsiniz.

 

  • Egzamaya İyi Gelir

 

Egzama bulunan deriye uygulayacağınız merhem ile birlikte, bu sorunlarınızdan hızlı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

  • Sporcu Ayaklarını Tedavi Eder

 

Çok spor yapmaktan aşınmış ayaklarınızı iyileştirmek isterseniz Vicks’i günde iki kez uygulayın.

 

  • Öksürükten Kurtarır

 

Eğer bir hastalıktan ötürü uzun ve rahatsız edici şekilde öksürüyorsanız, Vicks VapoRub merhemini boğazınıza ve göğsünüze sürüp, etkisini göstermesini bekleyebilirsiniz.

 

Bu bölgeleri rahatlatan merhem, öksürüğün de geçmesine yardımcı olacaktır.

 

Vicks İle Göbek Yağlarını Eritmek İçin Kür Nasıl Hazırlanılır?

 

Vicks ile göbek yağlarını eritmek için pek çok farklı kür tarifi bulunuyor olsa da Vicks ile göbek eritenlerinyorumlarına bakıldığında, en etkili olanı karbonat ve kâfur ile hazırlananıdır.

 

Bu kürü hazırlamak için ilk ihtiyaç olan yarısı dolu olan bir Vicks olacaktır. Bu vicks’in içerisine yarım tatlı kaşığı kadar karbonat ve 2 tatlı kaşığı kadar da kâfur eklemelisiniz.

 

Ardından macunu, iyice karıştırmalı ve mümkün oldukça homojen hale getirmelisiniz. Hazırladığınız karışımını, buzdolabında rahatlıkla 1 aya kadar saklamanız mümkün.

 

Vicks ile Göbek Eritenler, Kürü Nasıl Kullandı?

 

Her yöntemde olduğu gibi, Vicks ile göbek eritme kürünün etkili sonuç göstermesi için de düzenli kullanımı şart. İdeali günde 1 kere, hareket halinde kullanmak.

 

Hazırladığınız karışımı sorunlu bölgenize sürdükten sonra, dilerseniz streç film ile de kaplayabilirsiniz. 2 saate kadar beklemesi mümkündür.

 

Ardından duş alıp, duş esnasında Vicks sürdüğünüz bölgeyi keseler ve çıkmadan önce soğuk su tutarsanız alacağınız sonuç da maksimuma çıkacaktır.

 

Bu yöntem, kullanılan bölgede kan akışını hızlandırarak sıkılaşma ve incelme sağlamaktadır. Yine aynı nedenden ötürü, selülit sorununuza da faydalı olduğunu göreceksiniz.

 

Referans: myilifestyle.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir