Vücudunuzda Solucan Oluşturan Bu Gıdaları Yemeyin !

Vücutta Üreyen Kurtlar ve Ortaya Çıkış Sebepleri

 

Vücudumuzda ortaya çıkabilen kurtlar, yediğimiz içtiğimiz gıdalar yüzünden uzun süre orada kalabilir ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

 

Bu parazitler vücudunuza çok farklı yollarla buluşabilir. Kimyasallar, metaller, zehirli maddeler ve özellikle zayıf çalışan bir bağışıklık sistemi bağırsakta oluşan kurtların temel sebepleri arasında yer alır.

 

Bunun yanında içtiğiniz su, sebze, et, meyve, kirli tuvaletler, yüzme havuzları gibi alanlarda bulunmak da parazit oluşturabilecek etkenler arasında sayılabilir.

 

Genellikle bağırsaklarda oluşan kurtlar bilinse de, beynimize dahi girebilen ve üreyebilen kurt türleri bulunmaktadır.

 

Sucuk ve salam hazırlanan gıda olduğu için hazırlayanın el temizliği çok önemli. Çiğ köfte mutlaka etsiz tercih edilmeli ve yeşilliğin çok iyi temizlendiğinden emin olunmalıdır.

 

Özellikle az pişmiş etin en büyük kötü yanlarından birisi bu kurtlara yol açabilmesidir. Genellikle başlangıç aşamasında fark edilen ve kolaylıkla tedavi edebilen bu parazit türleri, bazen çok ciddi seviyelere ulaşıp sağlığınız açısından çok önemli sorunlara da yol açabilirler.

 

Epilepsi, mide bulantısı, karın ağrısı, iştahsızlık, kilo kaybı, halsizlik, vitamin ve mineral eksikliklerine yol açabilen bu zararlı parazitler, genellikle Latin Amerika, Afrika ve Çin ülkelerinde görülür.

 

Beslenme alışkanlıkları sebebiyle ortaya çıkan bu zararlı kurtlar, 50 yıl kadar vücutta kalabilir.

 

Bununla birlikte toksin salgılayan bu parazitleri vücut dengeleyebilse de, toksin birikimin artması ve ileri seviyelerde besin emiliminin engellenmesini günlük hayatımızı da tehdit eden etkilerden bazılarıdır.

 

Oluşan bu enfeksiyonları tedavi edebilen ilaçlar olduğu gibi, günümüzde çoğu insan ameliyat ile tedavi yolunu seçmektedir.

 

Siz de eğer bu zararlı parazit kurtların vücudunuzda üremesini ve sağlık sorunlarıyla sizi tehdit etmesini istemiyorsanız, yediğiniz besinlerin temiz ve iyi pişmiş olduğuna dikkat edin ve özellikle tuvalet ihtiyacınızı giderirken eviniz dışında bir yere mecbur kalırsanız oldukça dikkatli olun.

 

Alacağınız bu önlemler sayesinde parazit ve kurt kaynaklı önemli bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalma şansınızı azaltabilirsiniz.

 

PROF. DR. KADİR DEMİR 

 

Referans: myilifestyle.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir