Soğuk Algınlığına İyi Gelen Ev Yapımı Şurup

Havalar soğumaya başlayınca hastalıklara karşı size yardımcı olabilecek bir çok tarif, şifalı otlar ve ilaçları duymuşsunuzdur.

 

Yılın bu zamanlarında insanlar hava değişiminden kaynaklı çok sık soğuk algınlığı yaşar. Soğuk algınlığı belirtileri kendini boğaz ağrısı, tıkalı bir burun, bazı zamanlar akan bir burun ve çoğu zaman sürekli öksürük gibi gösterir. Gün içinde yaşam kalitenizi düşürür ve enerjinizi elinizden alır.

 

Bu yazıda sizlere can sıkıcı ve acı verici belirtilerden kurtulmanıza yardımcı olabilecek, soğuk algınlığına iyi gelen çok basit, güçlü ve az bilinen ev yapımı şurubu anlatacağız.

 

Soğuk algınlığı için ilaç nasıl hazırlanır ? Ve sizi soğuk mevsimlerde takip eden can sıkıcı boğaz ağrısı ve öksürükten nasıl kurtarır ?

 

güçlü karışım

 

Mazemeler:

 

  • Çeyrek çay bardağı kadar limon suyu
  • 1/4 fincan Zencefilli Kök
  • 1/4 fincan Papatya Çiçeği
  • 1 yemek kaşığı Tarçın
  • 1/4 fincan Bal
  • 3 tane nane yaprağı (kurutulmuş)
  • 250 ml Su (Filtrelenmiş)

 

HAZIRLIK:

 

Orta boy bir tencereye alın ve su dökün. Kurutulmuş otları suya ekleyin ve kaynatın. Isıyı azaltın, böylece karışım karışacaktır. Sıvının yarısı buharlaşınca çıkarın.

 

Sıvı içinde herhangi bir toz kalmadığından emin olmak için bir bez veya file süzgeçten geçirin.

 

Sıvı ılıkken, limon suyunu ve balı içine ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı hava geçirmez kaba koyun ve iki ay buzdolabında saklayın.,

 

TÜKETİM:

 

Soğuk algınlığına iyi gelen şurubu bir çorba kaşığı kadar günde üç kez tüketebilirsiniz. Çocuklar ise günde 1 çay kaşığı kadar tüketebilirler.

 

Referans: healthyaeon.com

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir